تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تازه ترین مطالب
تبلیغات


 

درس 4:گستره رسالت پیامبر
 
آیات و پیام آیات مهم درس
 
یتلو علیهم ءایاته "اشاره به قلمروی اول"
 
و یزکیهم"اشاره به قلمروی دوم"
 
و یعلمهم الکتاب و الحکمه"اشاره به قلمروی دوم"
 
قل اطیعوا الله و الرسول"اشاره به قلمروی سوم" نکته:نام خدا و پیامبر درکنار یکدیگر(الله و الرسول) بیانگر آن است که هردو اطاعت یکی است و اطاعت از خدا در پیروی از رسول اوست.
 
الله ولی الذین ءامنوا"اشاره به قلمروی سوم"
 
... و لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا"اشاره به قاعد

ادامه مطلب  

 

درس5:تداوم رسالت
آیات و پیام آیات مهم درس
 
یا ایها الذین ءامنو اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم فان تنازعتم فی شیء فردوه الی الله و الرسول ان کنتم تومنون بالله والیوم الاخر ذلک خیر و احسن تاویلا................این آیه به آیه اطاعت معروف است-به حدیث جابر اشاره دارد.
 
انما ولیکم الله و رسوله والذین ءامنوا الذین یقیمون الصلاه و یوتون الزکاه و هم راکعون...............آیه ولایت-مصداق این آیه حضرت علی"ع" است.
 
یاایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک

ادامه مطلب  

نگرانی از گسترش فساد اخلاقی در میان طلاب مرد و زن حوزه‌های علمیه  

افشای پرونده سعید طوسی، روحانیون و مدیران حوزه‌های علمی را از شیوع فساد اخلاقی بین برادران و خواهران طلبه نگران کرده است.
به گزارش «محبت‌نیوز» به دنبال رسوایی اخلاقی قاری قرآن سعید طوسی، موج گسترده‌ای از موارد مشابه این پرونده در طول چهار دهه گذشته در رسانه‌ها مطرح شد، از جمله اعتراضات یک رزمنده در جنگ ایران و عراق که در قم با پوشیدن کفن و انتشار علنی نامه‌های شکایت خود به دادگاه عنوان کرد که در نوجوانی وقتی به جبهه رفته توسط فرمانده خ

ادامه مطلب  

ماجرای غدیر  

بنابر روایات، پیامبر (ص) در ۲۴ یا ۲۵ ذیقعده سال دهم هجری همراه هزاران نفر برای ادای مناسک حج از مدینه به طرف مکه حرکت کرد (برخی این تعداد را تا ۱۲۰ هزار نفر هم گفته‌اند).[۱] این سفر رسول خدا (ص)، حجة الوداع، حجة الاسلام و حجة البلاغ نامیده می‌شود. در آن ماه امام علی(ع) برای تبلیغ اسلام در یمن بود و هنگامی که از تصمیم پیامبر (ص) برای سفر حج آگاه شد، همراه عده‌ای به سمت مکه حرکت نمود و پیش از آغاز مناسک، به رسول‌ خدا (ص) پیوست.[۲] اعمال حج پایان یافت و

ادامه مطلب  

تحريف معنوي آيات بنفع حزب سقيفه ؟!  

 
دستهای خائن و مصادره به مطلوب آیات قران ؟! :
 
یا ایها الذین امنوا من یرتد منكم عن دینه فسوف یأ تى الله بقوم یحبهم و یحبونه أ ذلة على المؤ منین أ عزة على الكافرین یجاهدون فى سبیل الله و لا یخافون لومة لائم ذلك فضل الله یؤ تیه من یشاء و الله واسع علیم ( مائده54)
هان اى كسانى كه ایمان آورده اید اگر كسى از شما از دینش برگردد، بدانید كه خدا بزودى مردمى را براى گرایش به این دین مى آورد كه دوستشان دارد و آنان نیز وى را دوست دارند، كه اینان مردمى هستند د

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
تبلیغات
ورود به کانال تلگرام