تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تازه ترین مطالب
تبلیغات


نود و چهار  

بسم هو
من به سرچشمه خورشید نه خود بردم راه
ذره ای بودم و مهر تو مرا بالا برد
من خسی بی سر و پایم که به سیل افتادم
او که می رفت مرا هم به دل دریا برد (علامه عظیم الشأن طباطبایی عزیز)
اسئلکم الدعا
الطریق الی کربلا ثم من کربلا الی القدس ان شاءالله ...
یا علی مدد

ادامه مطلب  

اربعین حسینی رفت سال بعدی شاید ................  

حسین جان ...
چند سالی است که پشت سر هم پی در پی
پشت کنکوری بین الحرمینم ....
آقا من چه میدانم چه طعمی دارد اما گفته اند
آی میچسبد نسیم صبحگاه کربلا ...
    آخ کربلا دلتنگتم
 
 ای کاش تا اخر همیشه با خدا باشیم..در یک شب خلوت دوتایی کربلا باشیم..
 

ادامه مطلب  

۲۰۰ زن کرد ایرانی' در نبرد موصل حضور دارند  

گروهی متشکل از ۲۰۰ زن کرد ایرانی در نبرد موصل در کنار نیروهای عراقی، پیشمرگ‌های کرد و حامیان بین‌المللی آنها حضور دارد. به گزارش رویترز این زنان بخشی از نیروی ۶۰۰ نفره وابسته به حزب آزادی کردستان (پارت آزادی کوردستان) هستند.
حزب آزادی کردستان یکی از سازمان‌های کرد مسلح مخالف دولت ایران است. این گروه به دنبال تشکیل یک کشور کرد مستقل، متشکل از مناطق کردنشین ایران، عراق، ترکیه و سوریه است.
حدود دو ماه پیش حسین یزدان پناه، رهبر حزب آزادی کردس

ادامه مطلب  

حرم امام حسین(ع) در گذر تاریخ  

شهر کربلا، مرکز استان کربلا از شهرهای جنوبی کشور عراق با بیش از یک و نیم میلیون نفر جمعیت در غرب رود فرات و 97 کیلومتری بغداد قرار دارد.
این شهر تا سال 61 هجری قمری بیابانی  به نام ‌های نینوا، غاضریه و طف بوده‌ است. اما بعد از سال 61 قمری و فاجعه کربلا، به‌ تدریج مورد توجه شیعیان قرار گرفت و پس از ساخت گنبد و بارگاه برای شهدای کربلا، از جمله امام حسین علیه السلام و برادر بزرگوارش حضرت اباالفضل به قبله گاه شیعیان جهان و یکی از شهرهای زیارتی عراق

ادامه مطلب  

اربعین و دلتنگی  

امروز در ایران اربعین امام حسین (ع) بود .یاد سفرم افتادم که 3 سال پیش پیاده رفتم کربلا . خاطرات وصف ناپذیری بود . زیبایی بی حد . گذشت . مهربانی . عشق. دوستی. انسانیت. احترام خدایا امام حسین کیه که همه چیزش با همه عالم فرق داره ؟ شهادتش ، خوبی هاش ، مریدهاش که مسیحی و مسلمون نمیشناسه ، میزان توجه امام زمان و بزرگان به ویژه به این امام همام و ...خدایا درک و فهم شناخت امام رو بهم بده شدیدا دلم حال و هوای محرم و کربلا رو داره .یاد باد آن روزگاران یادباد.

ادامه مطلب  

کربلا2  

تومرز عراق یه پارکینگ بزرگ بود ویه عالمه ماشینه منتظر مسافر...(تفاوت فاحشی بود تو امکانات عراق وایران)...میخاستن یه ون بگیرن ک بریم ... خب ازمسافرای سال قبل شنیده بودم ک تریلی هم صلواتی میبره تا کربلا..انتهای پارکینگ چن تا تریلر بود ...پیشنهاد کردم ک بایکی از اونا بریم..موافقت شد..از راننده خواهش کردیم ک من وبابام جلو بشینیم اونم گفت باشه!..سید امجد راننده بود..نه من عربی بلد بودم نه اون فارسی ...به هر شهری ک میرسیدیم اسمشو میگفت..مآمونیه..نومانیه.و..

ادامه مطلب  

اشعار ماه صفر 95  

غلامرضا سازگار:
دل به عشق یوسف زهرا نهاده می رویم
از نجف تا کربلا پای پیاده می رویم
یابن زهرا السلام یابن زهرا السلام
مرغ روحم پر زند در قتلگاه و علقمه
تا گذارم چهره بر خاک عزیز فاطمه
یابن زهرا السلام یابن زهرا السلام
یابن زهرا سربه کف در سرزمینت آمدم
تا شوم زوار روز اربعینت آمدم
یابن زهرا السلام یابن زهرا السلام
زائر قبر شریف یوسف زهرا شدم
همسفر با کاروان زینب کبری شدم
یابن زهرا السلام یابن زهرا السلام
کربلا یا کربلا یاکربلا یاکربلا
زینب خ

ادامه مطلب  

آخرین جمعه‌ی آبان  

پدر از کربلا برگشته است. انگار دزد زده باشد به قافله‌شان. با کوله‌پشتی و کفش و بند و بساط رفته و با دمپایی و سرماخوردگی برگشته. می‌پرسم خب؟ می‌گوید: وسایلم دست همراهان بود، دیدند خسته‌ام و نای رفتن ندارم، گفتند ما می‌آوریم. تو برو ده کیلومتر جلوتر، پای فلان عمود استراحت کن تا برسیم. می‌گوید: سوار اتوبوسی شدم و وقتی رسیدیم به جایی که باید، به راننده گفتم نگه دار اما نگه نداشت. هر چه توضیح دادم که باید پیاده شوم، فقط می‌گفت: کربلا. کربلا. و خ

ادامه مطلب  

نهضت حسینی الگوسازى و ارائه مسیر مستقیم انسانی  

امام، که خود صراط مستقیم بود، با قیامش راه مستقیم را برای دیگران ترسیم کرد تا آیندگان تا قیام قیامت بدانند باید از چه مسیری و در چه مسیری حرکت کنند.
بنی‌امیه خیال کردند در عاشوراى سال 61 هجرى پیروز شدند و نبرد نا برابر کربلا به نفع جبهه باطل به پایان رسید؛ ولى در واقع، پیروزى حقیقى متعلّق به امام حسین علیه‌السلام و یاران او بود. چرا که آن حضرت در آن حادثه و قیام، راه و رسمى ماندگار در عالم به یادگار گذاشت و با خون سرخش مکتبى را براى مسلمانان،

ادامه مطلب  

همین امشب، همین من  

نهاد ناهشیار، تمنای تو را داشت.
من مجبور مصلحت اندیش، مقاومت می کرد.
و امشب، من، رنجیده است،
چون فرامن این نبرد را از هر دو سر، برده است.
من، آزرده بود. به سمت تاریکی رفت. تاریکی در من غوطه ور شد.
شب، روشن شد، سفید شد. من رها شد.

ادامه مطلب  

درخشش زینب بر پیشانی تاریخ کربلا  

مردانگی زینب بر پیشانی تاریخ و سرگذشت کربلا بسی درخشنده، بسی اعجاب‏‌انگیز و تحسین‌‏آور است. چهره‌‏های این مردانگی گوناگون است. یک جا زینب به عنوان بانوی سرپرست یک کاروان، کاروانی متشکل از زنان داغدیده، فرزندان پدر کشته و برادر کشته، در یک سفر بسیار طولانی پرنشیب و فراز و پردرد و رنج نمایان است. یک جا زینب، سلام الله علیها، در برابر جمع مردم کوفه به سخن می‏‌ایستد و چنان آنها را عتاب و خطاب می‏کند که گویی امیرالمؤمنین علی، علیه السلام،

ادامه مطلب  

خاطرات شیرین....  

دو سال پیش ....
یک دعوت نامه ویژه ، شونزده روز تمام در خاک فرزند شیر خدا،....
گاهی زمانی که غرق نعمت هستی قدر داشته هات و نمیدونی و فک میکنی همیشه در اختیار داری و اراده کنی به خواستت میرسی.....
فک نمیکردم  روزی به این اندازه زجه بزنم برای رفتن به کربلااااا.... تصمیم به رفتن داشتم ... به هر طریقی شده 
حتی اگه کسی نیاد 
قرار بود برم....
نشد..... اولش مهم نبود ... در یک بازه دیگه میرم....
نزدیک اربعین بود
همه بار سفر و بستن
گهگاهی ی سرچ میکردم واسه بلیط که اگه پش

ادامه مطلب  

 

به جز از علی که آرد پسری ابوالعجایب
که علم کند به عالم شهدای کربلا را.
ولله که فلج راه رفتیم کر شنیدم و کور دیدیم و لال سخن گفتیم و گفتند اختیار، یا علی ع ؛ بگشای قفس تنگ و تاریک جان مرده را ، حی اش کن به سلامی عبدش به کلامی. مرا جز این امیدی نیست. یا مولا ..

ادامه مطلب  

پیاده روی اربعین از کلام آیت الله بهجت (ره)  

از هنگامی که نخستین زائر مضجع منور اباعبدالله الحسین(ع)، جابربن عبدالله انصاری در روز اربعین از مدینه به سمت کربلا رهسپار شد تاکنون 1376 سال می‌گذرد. در این سال‌ها علما و اولیای الهی برای زیارت سیدالشهدا(ع) در روز اربعین اهمیت و جایگاه والایی قائل بودند و با پای پیاده از نجف اشرف به سوی کربلا رهسپار می‌شدند، بی‌شک جابربن عبدالله، نخستین زائر کربلای معلی در روز اربعین سال 61 هجری است، این سنت حسنه نیز در سال‌های حضور ائمه معصومین(ع) با وجود ح

ادامه مطلب  

اربعین  

هنوز و تا همیشه، این داغ تازه است
چهل روز از آن واقعه می گذرد. هنوز هم دل آسمان پر از اشک و سَرِ زمین به زیر است. هنوز هم خورشید، سرخ فام و صحرای کربلا شرمسار است. هنوز هم داغ حسین(ع) جان سوز است. عاشورا چنان صحنه هستی را دگرگون ساخت که گویی آثار قیامت بر اندامش هویداست و حسین و یارانش چنان بر تارک تاریخ درخشیدند و جاودانه شدند که هیچ گاه غبار زمان بر روی آزادگی و جسارتشان نخواهد نشست.
چگونه می توان عزت حسین(ع) را در عاشورا از یاد برد؟! چگونه می توا

ادامه مطلب  

ورود 20 میلیون زائر حسینی به کربلای معلی  

استانداری کربلا خبر داد
ورود 20 میلیون زائر حسینی به کربلای معلی/ حضور ۳میلیون خارجی در میان خیل زائران سیدالشهدا/ ۲۵هزار مأمور امنیتی عهده‌دار امنیت زوار
شهر مقدس کربلا امروز شاهد بزرگترین تجمع انسانی معنوی است، حضور بیش از 20 میلیون زائر که با بایکوت خبری رسانه‌های غربی و عربی مواجه شده است.

ادامه مطلب  

السلام علیک یا اباعبد الله الحسین  

 
+ از مهم ترین اعمال روز اربعین زیارت امام حسین(ع) است...
همون روضه ی آقای مافی نژاد که از مقام و رضایت پدر مادر میگفت یه قسمت از صحبتش مال کسایی بود که به علت اجازه ندادن پدر مادرشون نتونستن برن کربلا(که یه خاطره از خودش هم با این مضمون و بعد دعای مادرش که چه برکاتی براش داشته گفت)
توی این بحث می گفت اونایی که نتونستن برن ...روايت داریم باس برن روی بلندی یه نگاه به مشرق کنند یه نگاه به مغرب و با انگشت اشاره کنند و به امام سلام بدن...که همون ثواب زی

ادامه مطلب  

اگر حسین از آنِ ما بود ...  

 
 

کد خبر: ۶۵۴۸۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰

 
 

 
پویش مردمی تنها مسیر
اگر حسین از آنِ ما بود ... 
من نیز همچون بسیاری از مسیحیان شیفته امام حسین (ع) هستم و ایشان را دوست دارم. امام حسین (ع) انسانی است که به خاطر سعادت انسان ها و دفاع از حقوق مظلومان از جان خود و خانواده خود گذشت.
 به گزارش مشرق،
 سال هاست آرزوی سفر به شهر کربلا و زیارت حرم مطهر امام حسین علیه السلام را داشتم. من نیز همچون بسیاری از مسیحیان شیفته امام حسین (ع) هستم و ایشان ر

ادامه مطلب  

نود و یک  

بسم رب الحسین
می‌پرسند : #اربعین کربلا می‌روی ؟
می‌گویم ″مرحوم دربندی بالای سر سیدالشهدا فریاد می‌زد حسین ، جان مادرت زهرا شمر را شفاعت نکن .
به او گفتند مگر امکان دارد ؟
پاسخ داد : بعید نیست . این‌ها مظهر رحمت واسعه‌ی خدا هستند ؛ قسم می‌دهیم که نه‌کنند .″ بنده هم قسم می‌دهم که مرا به‌برند .
وعده ما : اربعین ، کربلای اباعبدالله
یا علی مدد

ادامه مطلب  

سالروز اربعین حسینی را به همه آزادگان و آزادیخواهان و رهروان واقعی حسین ابن علی ع تسلیت می گوییم.  

 اَلسَّلامُ عَلىَ الْحُسَیْنِ الْمَظْلُومِ الشَّهیدِ  اَلسَّلامُ على اَسیرِ الْکُرُباتِ وَقَتیلِ الْعَبَراتِ  وای از روزگار تنهایی یارب کو دم مسیحایی؟  بزن ای دل آب دعا مگر آید روح بقا ناجی عالم کو؟ ناجی عالم کو؟ بگذر از دام عصیان، بشکن کابوس طغیان بنگر هر سوی عالم، چه رسد بر جان انسان؟ با ثارالله فریادی تازه بزن، همچون زینب کاخ ظالم بشکن مردان شهر دعا، یاران خون خدا منجی خود منتظر است، امروز ماییم و شما دل اگر ایمان دارد، به خدا

ادامه مطلب  

 

اربعین است امروز اربعین یعنی گذشت چهل روز از شهادت حضرت ابا عبدالله علیه السلام در روز دهم محرم  بازگشت کاروان اسرای کربلا از سفر شام  تجدید میثاق با شهدادر اربعین توسط زینب کبرا سلام الله  اربعین حسینی یعنی غم واندوه وعزاداری در این روز می بینیم بعد از گذشت 1400صد واندی سال واقعه عاشورا و اربعین حسینی روز به روز تجلی می یابد ومردم دنیا با شور و شعوف فراوان به عزاداری می پردازندو یاد وخاطره آن زمان را زند ه می دارند.وراه حسین ع را که راه اح

ادامه مطلب  

یکشنبه 30 ابان 1395  

امشب مهمونی بودیم ...ولیمه! دومادمون از کربلا برگشته...کلی خوشگذشت.فردا محمد میره وقت بگیره بیمارستان بعد بیاد دنبالم بریم بببینم چم شده به تشخیص دکتر فنجونی همورویید دارم!
الان ابگوشت بار کردم که فردا بی ناهار نمونیم...البته بنده که رژیمم.اگه مهمونی پیش نیاد یه دوره 14 روزه دیگه از استاد ور میدارم.

ادامه مطلب  

شنبه 29 ابان 1395  

:(
سلام.امروز روز ازادم بود...برای ناهار نصف کاسه اش رشته و نصف ساندویچ ژامبون بدون سس و نوشابه...برای عصرونه حلوا درست کردم با 1.5 نون تست خوردم.فیش انتن خراب شده تی وی پر... فلش خالی از فیلم...پریا خوابیده...محمد سرکاره...غروبه....در کل حالم خوب نیست!امروز ورزشم نکردم....مامانم هنوز نیومده...
پ ن: پاشدم یه خونه تکونی اساسی کردم همه جا مرتب شد...چای دم کردم...ولی پریا یکم تب داره بی حاله
برای شام میخوام پیراشکی گوشت درست کنم...یه دوش بگیرم و خوشگل کنم...فردا

ادامه مطلب  

بنام خداوند ...  

بنام خداوند ِ مرغ و خروسخدای زن و مرد و ماه و عروسبنام خداوند چرخ و فلکخدائی چو مادر بُوَد بی کلک
بنام خداوند ِکفتار پیردهد روزی ات را ز بالا و زیرخداوند روزی ده و رهنمایهمو نام او رب بُوَد هم خدای
بنام خداوند گرگ و پلنگخداوند مار و خدای نهنگخدائی که خلق کرده ماه و سپهررسولان فرستد نه از بهر شعر
بنام خداوند بیگ بنگ و رعدخداوند نیکی ، خداوند سعدبنام خدائی که مرد آفریدزنانی قوی تر ز مرد آفرید
بنام خداوند جنگ و نبردخدائی که آتش کند برد و سردخداو

ادامه مطلب  

zootopia  

باید خودم را قانع کنم که راهی هست، راهنمای مصاحبه ی بلومبرگ را گوگل می کنم، برای یک مغازه خلوت لباس فروشی نقاشی می کنم که طرح هام را روی پیرهن هایشان چاپ کنند، با جلد سیاه خاک گرفته سازم خیره می شوم، با همه ی بچه های کوچولوی باشگاه کنار می آیم، قدم، حمله، قدم حمله، قدم حمله!
قرار است همه ی اینها تمام شود، برای دیوید نوشتم که باید زودتر خبرم کند که چه پیش می آید، فالوشیپ های بیشتر، مسخرگی و خزیدن روی زمین از درختی به درخت دیگر، موازی خط فرضی جبه

ادامه مطلب  

 

شب بدیه 
دلم بدجور گرفته 
اشکام بی اختیار میاد! 
دلم از خدا گرفته 
از امام رضا 
تو شیش ماه سه بار رفتم 
هر سه بارشم سه چیز مهم ازش خواستم 
حتی یکیشم برآورده نشد 
حتی یه نشونه... 
خودم میدونم منم زدم زیره قول و قرارم 
منم بد کردم 
ولی حداقل میزاش برم کربلا 
شاید خوب میشدم 
نمیدونم 
حداقل یه نشونه که بدونم منو به حال خودم رها نکردن 
انقدر آه و ناله اینجا نوشتم 
خودم وقتی وبمو میبینم
فک میکنم یه دختره افسرده اینارو نوشته 
 

ادامه مطلب  

اربعین حسینی  

اربعین در لغت به معنی چهلم است و در اصطلاح به بیستم صفر ۶۱ هجری قمری، چهلمین روز کشته‌شدن حسین بن علی فرزند علی بن ابی طالب و فاطمه زهرا، امام سوم شیعیان اطلاق می‌گردد. اربعین، مطابق نظر شیخ مفید در مسارالشیعه و شاگردش شیخ طوسی در مصباح المتهجد، زمان بازگشت اهل حرم از شام (دمشق) به مدینه است. همچنین بنا بر نقل ایشان، جابر بن عبدالله انصاری صحابی برجسته محمد به عنوان نخستین زائر حسین بن علی، یا لااقل از نخستین زائران او، در ای

ادامه مطلب  

 

imandaran:اسلحه کامل خدا چیست؟
عبارت "اسلحه کامل خدا" از افسسیان 13:6-17 می آید: "پس اسلحه کامل خدا را بر تن کنید، تا در روز شر شما را یارای ایستادگی باشد، و بتوانید پس از انجام همه‌چیز، بایستید. پس استوار ایستاده، کمربند حقیقت را به‌میان ببندید و زره پارسایی را بر تن کنید، و کفش آمادگی برای اعلام انجیلِ صلح را به‌‌پا نمایید. افزون بر این‌‌همه، سپر ایمان را بر‌‌گیرید، تا بتوانید با آن، همه تیرهای آتشین آن شرور را خاموش کنید. کلاهخود نجات را بر سر

ادامه مطلب  

رمز و راز عدد 40 در متون دینی  

عدد چهل در فرهنگ دینی و اسلامی در میان سایر اعداد از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است وآیات و روایات متعددی به خوبی رموز این عدد را تبیین کرده است. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، بیستم صفر 61 هجری قمری، چهلمین روز شهادت حضرت ابی‌عبدالله الحسین(ع) است. شیخ مفید (مسارالشیعه/ 26 که در ایام موالید و وفیات ائمه اطهار علیهم‌السلام است) و شیخ طوسی (مصباح المتهجد/ ص 787) اشاره به روز اربعین کرده و نوشته‌اند: و آن روزی است که حرم امام حسین(ع) از ش

ادامه مطلب  

آرزوی کربلا  

آرزوی دیدن کرببلایت ،دارمشوق دیدارحرم ،ایوان طلایت دارمکربلاکعبه دلهای بهم پیوستس آرزوی حرم ساقی طفلان دارمنهرعلقم ،تل زینب .قتلگاه شاه خوبانشوق بین الحرمین وخواندن نمازدارم آرزوی رفتن به نجف زیارت باب یتیمان شوق دیدارحرم ،علی آن همای رحمت دارم دیدن خیمه های سوخته وقبرشهدای نینوایتزده آتشی به جانم که فقط،خدااااااااااداندهمه آرزویم اینست وقت مردنم بیایی بزنی مهرشفاعت پای برگه ی عبورم...

ادامه مطلب  

دلیل بزرگداشت اربعین حسینی چیست‌؟ 95/8/29  

دلیل بزرگداشت اربعین حسینی چیست‌؟               
  روز 20 صفر ـ یعنی اربعین ـ زمانی است که حرم امام حسین (ع‌) یعنی کاروان‌اسرا، از شام به مدینه مراجعت کردند. و روزی است که جابر بن عبدالله بن‌حرام انصاری‌، صحابی رسول خدا (ص‌)، از مدینه به کربلا رسید تا به زیارت‌ قبر امام حسین (ع‌) بشتابد و او نخستین کسی است از مردمان که قبر آن‌حضرت را زیارت کرد.در روز اربعین  زیارت امام حسین (ع‌) مستحب است واین زیارت‌، همانا خواندن زیارت اربعین است که از امام

ادامه مطلب  

 

امشب چی بنویسم از غمام....
میدونی من دیگه حتی ب نوشتن خوشحالیام فکرم نمیکنم...
ی راس میرم سمت غمام...
کاش من الان کربلا بودم...
بدون هیچ مانعی با صدای بلند گریه میکردم...
از اون گریه هایی ک دل ادمو خون میکنه... 
ک خدا دیگه طاقت ناراحتیتو نداشته باشه بگه گریه نکن ببین همه چی داره درست میشه...
این همه غصه خوردنات الکی بودن...
من نمیخام زندگیم خالی باشه...
میخام وجودم ب ی دردی بخوره...
اونقد مینویسم ک فکرم و ذهنم خالی شه از موجای منفی...
اصن فک کنم بهتره منو بز

ادامه مطلب  

روایت من تکلیف 6  

    زیارتکم مقبول
                                                                                          29/8/1395
امروز بر خلاف همه ی روز های قبل انتظار میرفت که استاد غیبت کنه-با توجیه مذهبی و اعتقادی -ولی با توجه به شعار همیشگی ایشون که (تا اخر مسئولیم) حضورش مثل همیشه در کلاس پر رنگ بود.رفتیم کلاس ،استاد قبل از ما آمده بود کلاس.با کسب اجازه از محضر استاد وارد کلاس شدیم.استاد بوی کربلا رو میداد،انگار او هم هوایی شده رفته،رفته خودشو بیمه کنه.بیمه حسین (ع).است

ادامه مطلب  

21  

1) صبحانه: 1قاشق ژله+تست+پنیر+1گردو+گوجه+خیار+چای سبز
2) میان وعده: اب کرفس+5عدد بادام زمینی
3) ناهار: سوپ شیر
4) میان وعده بعد از ظهر: کشمش+گردو+بیسکوییت+پفک+بستنی
5) شام: 1سفیده+ماست کم چرب+سالاد
تمرین قسمت c
مجموع کالری 1840
امروز 3 هفته ام تموم میشه یعنی نیمه اول دوره ام!
امروز 7 که الارم گوشیم زنگ خورد بیدار شدم دیدم چقد زوده حالاولی خب دیگه خوابم نبرد پاشدم صبونه زدم.الان منتظرم هضم شه تا برم سر تمرین
برای ناهار اقامون اش بار گذاشتم برا خودمم سوپ شیر

ادامه مطلب  

ساقی بیار باده که ماه صیام رفت  

1551- ساقی بیار باده که ماه صیام رفت
درده قدح که موسم ناموس و نام رفت
 
وقت عزیز رفت بیا تا قضا کنیم
عمری که بی حضور صراحی و جام رفت
 
مستم کن آن چنان که ندانم ز بیخودی
در عرصه خیال که آمد کدام رفت
 
بر بوی آن که جرعه جامت به ما رسد
در مصطبه دعای تو هر صبح و شام رفت
 
دل را که مرده بود حیاتی به جان رسید
تا بویی از نسیم می‌اش در مشام رفت
 
زاهد غرور داشت سلامت نبرد راه
رند از ره نیاز به دارالسلام رفت
 
نقد دلی که بود مرا صرف باده شد
قلب سیاه بود از آن در

ادامه مطلب  

مظلومیت سیدالشهدا(ع) از زبان شاعران مسیحی +عکس  

 
حماسه کربلا در شعر مسیحیت؛
مظلومیت سیدالشهدا(ع) از زبان شاعران مسیحی +عکس

 


 


مظلومیت «حسین» (علیه السلام) پا را از مرزها فراتر نهاده و در طول قرن ها پا را از مرزها فراتر نهاده و وارد عرصه شعر مسیحیت شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مظلومیت «حسین» (علیه السلام) پا را از مرزها فراتر نهاده و در طول قرن ها نه تنها درون وجدان انسان های آزاده رسوخ کرده، بلکه به سمبل از خودگذشتگی و سخای و قبله عاشقان تبدیل شده است و همانگونه که صدای حسین (ع)

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
تبلیغات
ورود به کانال تلگرام